Korekta nosa – kaprys czy konieczność?

Operacje plastyczne nosa należą do jednych z najczęściej wykonywanych, praktycznie tuż po niemałej liczbie zabiegów związanych z plastyką biustu. Dla jednych osób to wciąż zwykły kaprys i zbędny wydatek. Innym pacjentom zależy na możliwości poprawy jakości swojego życia, właśnie przez zmianę estetyki twarzy, dzięki nowemu obliczu dotąd znienawidzonego nosa.

Ostatnia grupa pacjentów to ci, którzy borykają się z konsekwencjami wypadków, urazów, jak i wad wrodzonych. Dla nich korekta nosa to przede wszystkim kwestie zdrowotne, a dopiero kolejny punkt odnosi się do wymarzonej estetyki twarzy.

Pokochać czy zmienić?

Wiele osób jest w stanie zaakceptować swój wygląd i nawet nos, który znacząco odbiega od obecnych kanonów piękna, nie jest dla nich wielką przeszkodą. Inni z kolei nie potrafią sobie poradzić z kompleksem, który wywołany jest już choćby niewielką zmianą w okolicach nosa, nawet wtedy, gdy jest ona niezauważalna przez otoczenie. Wybór zatem pozostaje kwestią indywidualną. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady oraz zalety.

Gdzie szukać pomocy?

Choć można rzec, że operacje plastyczne nosa  stanowią już jeden z typowych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, to jednak, jak każda operacja niosą ze sobą ryzyko. Należy zatem stawiać na sprawdzonych specjalistów i szukać pomocy u pewnych fachowców. A jednym z najlepszych specjalstów od nosa jest Dr Dębski. Zobacz jak go rozpoznać : zdjęcie chirurga plastycznego T. Dębskiego z Warszawy . Zbyt niski koszt powinien wzbudzać wątpliwości. Tym bardziej, że tańsza operacja w niepewnym miejscu, najczęściej kończy się koniecznością dokonania poprawki. Może ponadto nieść ze sobą ryzyko poważnych problemów zdrowotnych, a nawet utraty życia w skrajnych przypadkach. Pomocy należy zatem szukać w miejscach i u osób mogących udowodnić nam swoje doświadczenie, umiejętności, jak i odpowiednie podejście do pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *