Spójrzmy prawdzie w oczy . Wielu z nas jest niezadowolonych z niektórych naszych cech fizycznych . To dlatego miliony ludzi rocznie idzie pod nóż , aby poprawić ich wygląd i zwiększyć swoje poczucie własnej wartości . Niektóre z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych chirurgii plastycznej  to m.in. powiększenie piersi , liposukcja , operacje nosa , powiek i odsysanie tłuszczu z brzucha .

Z biegiem lat, chirurgia plastyczna stała się tania i jest teraz bezpieczniejsza ze względu na postęp technologiczny , które miał miejsce przez ostatnie kilka lat

Chirurdzy plastyczni zgadzają się, że mężczyźni i kobiety rozważający przeprowadzenie operacji plastycznej nie powinni podejmować tej decyzji pochopnie.  Istnieje szereg czynników, które ludzie muszą rozważyć przed przejściem do następnego etapu. Oto kilka wskazówek , które trzeba przemyśleć podejmując ostateczną decyzję czy poddać się  operacji plastycznej .

Czego chcesz ?

Najlepiej jest mieć pewność co do tego, co chcesz zrobić ze swoim ciałem . Chcesz odessać tłuszcz z brzucha ? Chcesz poprawić swoje piersi ? Czy twój podbródek cie drażni? Przed spotkaniem z lekarzem  dobrze jest wiedzieć czego tak naprawdę chcesz i czy aby na pewno tego chcesz?

Chirurg plastyczny

Gdy szukamy lekarza rodzinnego lub dentysty , zwykle sprawdzamy opinie na ich temat przed podjęciem decyzji , czy aby na pewno tego lekarza wybrać . To samo należy stosować przy poszukiwaniu chirurga plastycznego . Aby upewnić się, że operacja zakończy się sukcesem , to najlepiej , aby sprawdzić ich  referencje i opnie na ich temat, a kiedy z nim lub nią się spotkasz zadawaj  wiele pytań i oczekuj odpowiedzi. Według Nas jednym z lepszych specjalistów jest ten chirurg plastyczny z Wrocławia

Budżet

Nie płać za operacje plastyczną kartą kredytową , ani nie bierz pożyczki pod zastaw swojego domu tylko po to, aby poprawić swój wygląd . Jeżeli jest to coś, czego naprawdę chcesz , to najlepiej , aby najpierw zebrać potrzebną kwotę i zapłacić za operacje od razu. Ponadto, niektóre kliniki oferują nieoprocentowane plany płatnościowe dla swoich pacjentów  .

 Status gwiazdy

To co dużo chirurgów plastycznych zaleca jest , aby nie starać się wyglądać jak Angelina Jolie czy George Clooney . Najlepiej , aby upewnić się , że chcesz poprawić swój wygląd z właściwych powodów , a nie tylko żeby wyglądać jak gwiazda z pierwszych stron gazet . Nie  miej nierealistycznych  oczekiwań , gdy pójdziesz  pod nóż .

 Faza rekonwalescencji

Podczas konsultacji z lekarzem bardzo ważne, żebyś rozumiała jak będzie wyglądać faza rekonwalescencji. Będąc w pełni poinformowaną o całym procesie będziesz mogła lepiej przygotować się do tego okresu i będziesz miała pewność, że nic nie pójdzie źle . Istnieje wiele czynników do rozważenia : czy potrzebujesz pomocy ? Ile pooperacyjnych wizyt będzie konieczne ? Czy będzie bolało ?

Najważniejszym aspektem tego wszystkiego jest , aby poświęcić trochę czasu , aby dowiedzieć się , czy jest coś, co naprawdę chcesz zrobić . Usiądź z przyjaciółmi i rodziną i zasięgnij ich rady , porozmawiaj z innymi osobami, które zdecydowały się na zabieg chirurgii. Decyzja ta jest podobna do tej przy zakupu domu lub wyborze miejsca na wakacje , wymaga ona czasu i cierpliwości .