Na rynku jest dostępnych kilka produktów oferujących zoptymalizowaną dawkę liposomalnej witaminy C. Pojawia się jednak pytanie, którą wybrać? Warto zatem poznać, jakie formy tej witaminy oferują producenci i zastosować tą najlepszą dla siebie i swojego organizmu.

Liposomalna witamina C występuje przede wszystkich w formie kapsułek. To właśnie ich otoczka została stworzona z tak zwanych liposomów, które chronią cenną zawartość przed jej uszkodzeniem, zanieczyszczeniem, czy ewentualnym wydaleniem, zanim jeszcze pojawi się w najważniejszym narządzie eksportującym ją do pozostałych układów organizmu, czyli wątrobie. Przykładem tego produktu w formie kapsułek może być suplement firmowany przez Dr. Mercola.

Istnieje również odmiana tejże witaminy w postaci płynu. Być może jest to nieco zaskakujące, jednak również odznacza się ona szerokim spektrum działania i skutecznością. Powstaje wskutek tłoczenia na zimno nasion słonecznika zawierających lecytynę, lecz pozbawionych glutenu oraz GMO. Jej przyswajalność w porównaniu z innymi produktami tego typu wynosi aż 70%, dlatego jest to jeden z najchętniej stosowanych suplementów w płynnej formie. Popularnym, lecz zazwyczaj dostępnym na zamówienie produktem w tej postaci jest liposomalna witamina C firmy Novendi.

Istnieje również pewna odmiana tego suplementu w formie sproszkowanej dostępnej w saszetkach. Wspomniany rodzaj opakowania chroni zawartość przed  ewentualnym utlenieniem się witaminy C, a tym samym przed utratą właściwości produktu. Warto również wspomnieć, że jedna porcja suplementu jest zdecydowanie wyższa od tej zawartej w kapsułce, stąd taka forma podania preparatu. 

Wybór najlepszej witaminy zależy od osobistych predyspozycji. Warto zatem poznać indywidualne zapotrzebowanie na witaminę C swojego organizmu i zastosować najlepszy sposób suplementacji. Ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej bardzo dobrych liposomalnych witamin c, które nie różnią się praktycznie niczym od tych powszechnie znanych i reklamowanych jeśli chodzi o skład i siłę działania. Różnią się natomiast one od tych popularnych cenę, bo potrafią wyć o 50% tańsze. Jedną z takich nowych bardzo dobrych liposomalnych witamin c jest ascolip . Jest on np. od altrientu o ponad 50 % tańszy